Klub "Senior+" - Aktualności

W dniu 15 marca 2023 r. uczestnicy Klubu „Senior+”,  odwiedzili Polskie Radio Białystok.
Seniorzy mieli możliwość zapoznania się z pracą w radiu „od kuchni”. Usłyszeli o historii radia, zwiedzili studio emisyjne Rembrandt skąd emitowane są na żywo nagrania i koncerty, rozdzielnię, fonotekę, studio emisyjne z reżyserką, studio nagraniowe. Dzięki rozmowom m.in. z reporterami, dziennikarzami radiowymi, realizatorami, technikami seniorzy poszerzyli swoją wiedzę o pracy w radiu.

W dniu 8 marca 2023r. w „Klubie Senior+”, świętowaliśmy „Dzień kobiety i mężczyzny”. Obchody uświetnił występ kabaretu T3, spektaklem „Wszystkie kobiety są piękne”. Nie zabrakło słodkości, wspólnych śpiewów i biesiadowania przy stole.

W dniu 1 marca 2023r. w Klubie „Senior+” odbył się wernisaż wystawy obrazów, wykonanych techniką akwarela na papierze, uczestniczki Klubu Pani Anny Karlikowskiej. Temat wystawy „Białystok dawniej i dziś”. Wystawa wzbudziła w oglądających podziw i uznanie oraz zachęciła do realizacji swoich pasji. Po obejrzeniu wystawy, seniorzy wysłuchali koncertu skrzypcowego, w wykonaniu wnuczki uczestniczki Klubu Pani Barbary.

W dniu 22 lutego 2023 r. Klub „Senior +” odwiedzili przedstawiciele Białostockiej Rady Seniorów oraz przedstawicielka Redakcji Podlaski Senior. Goście zapoznali seniorów z celem i zakresem działania Białostockiej Rady Seniorów.

W dniach 9 i 16 lutego 2023 r. w Klubie "Senior+" obchodziliśmy tłusty czwartek. Panie biorące udział w zajęciach kulinarnych wypiekały faworki, aby później w miłym towarzystwie degustować wypieki.

W dniu 15 lutego 2023 r. w Klubie "Senior+" odbył się bal karnawałowy pod hasłem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Atmosferę tego wydarzenia tworzyła: muzyka, śpiewy, stroje karnawałowe z tamtych lat oraz biesiadowanie przy stole. Wszyscy uczestnicy balu byli zadowoleni z zabawy oraz z przysmaków jakie były zastawione na stołach.

W dniu 1 lutego 2023 roku seniorzy udali się do Muzeum Wojska, aby wziąć udział w warsztatach zatytułowanych „Ale o co ten zryw?”. W trakcie zajęć seniorzy wysłuchali najważniejszych informacji na temat Powstania Styczniowego i obejrzeli eksponaty. Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez seniorów dokumentu nawiązującego do tematu zajęć, na którym odciśnięta została pamiątkowa woskowa pieczęć.

Dnia 18 stycznia 2023 r. w Klubie „Senior+” odbyła się impreza integracyjna z okazji Dnia Babci i Dziadka. Głównym punktem uroczystości był występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Białymstoku. Dzieci obdarowały seniorów sercami z masy solnej, zaś przedszkolaki otrzymały od seniorów aniołki wykonane na zajęciach plastycznych.

Dnia 30 listopada 2022 r. seniorzy udali się do najpiękniejszego zabytku  Białegostoku jakim jest niewątpliwie Pałac Branickich. Zwiedzanie pałacu rozpoczęli od multimedialnej wystawy w XVII-wiecznych piwnicach pałacowych. Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach Pałacu Branickich. Ostatnim punktem zwiedzania były wystawy znajdujące się w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB.